OPTIMALIZOVAT NABÍJENÍ

Zajímá vás, jak nejlépe nabíjet zařízení Eloflex? Zjistěte, jak prodloužit životnost baterií a prodloužit dojezd.

JAK NABÍJET

Začněte vypnutím zařízení Eloflex (všechny kontrolky na ovládací páce musejí být zhasnuté). Používejte pouze originální nabíječky Eloflex.

Zapojte nabíječku do zásuvky v přední části joysticku a zajistěte správné zarovnání kontaktů. Poté zapojte napájecí kabel nabíječky do síťové zásuvky.

Stav nabíjení je indikován kontrolkou nabíječky. Červená kontrolka signalizuje, že probíhá nabíjení. Po přibližně třech hodinách jsou baterie nabité na 90 %. Invalidní vozík lze nyní opět používat.

Po 5-8 hodinách se kontrolka nabíječky rozsvítí zeleně, což znamená, že jsou baterie plně nabité. Během nabíjení se nabíječka zahřívá, což je zcela normální.

Pro dosažení maximální životnosti baterie by se měla nabíjet přibližně pět hodin, když se ukazatel baterie na joysticku zmenší na jednu třetinu (když zmizí tři kontrolky).

Pravidelné udržovací nabíjení akumulátorům neškodí. Pro dosažení maximální životnosti baterií však doporučujeme nabíječku odpojit, jakmile baterie dosáhnou plné kapacity. 

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY O NABÍJENÍ

Jaký typ baterií se používá v zařízení Eloflex?
Eloflex je vybaven dvěma lithium-iontovými bateriemi, z nichž každá má kapacitu 240 Wh (24 V/10 Ah). Specifikace konkrétního modelu naleznete v podrobnostech o produktu.

Jak často mohu zařízení Eloflex nabíjet?
Nabíjet můžete libovolně často. Baterii nelze přebít a nabíječka po úplném nabití automaticky přejde do úsporného režimu.

Jak často byste měli nabíjet?
Chcete-li udržet špičkový výkon, nabíjejte, jakmile kapacita baterie klesne na jednu třetinu (svítí dvě kontrolky). Pokud chcete nabíjet častěji, je to v pořádku, baterii to nepoškodí.

Jak dlouho trvá nabíjení baterie?
Nabití prázdné baterie trvá obvykle přibližně 3 hodiny, než můžete křeslo znovu používat.

Mohu nabíjet baterie, když je zima?
Ano, baterii můžete nabíjet při teplotách až minus 10 stupňů. Při nabíjení při teplotě nižší než -10 °C však baterie nemusí dosáhnout plné kapacity.

Je dojezd kratší, pokud je venku zima?
Ano, provoz zařízení Eloflex při teplotách pod bodem mrazu může snížit jeho dojezd. Při teplotě minus 10 stupňů se může kilometrový výkon snížit až o 50 %.

Slideshow Items

  • Vezměte si Eloflex na palubu letadla

    Invalidní vozíky Eloflex splňují všechny požadavky IATA pro leteckou dopravu. Zde najdete informace, tipy a dokumenty k letu.

  • Nakládání vozíku Eloflex do vozidla

    Jednou z nejčastějších otázek, které dostáváme od našich uživatelů, je, zda máme nějaké tipy, jak snadno naložit zařízení Eloflex do vozidla. Níže uvádíme nejčastější přístupy.

  • Údržba zařízení Eloflex

    Nemusíte posílat svůj vozík Eloflex do servisu, ale dobrým způsobem, jak prodloužit životnost svého elektrického vozíku, je udržovat jej podle našich rad a pokynů.