NAKLÁDÁNÍ ELOFLEXU DO VOZIDLA

Jednou z nejčastějších otázek, které dostáváme od našich uživatelů, je, zda máme nějaké tipy, jak nejlépe naložit zařízení Eloflex do vozidla. Odpovědi na tuto otázku se mohou lišit v závislosti na konkrétních modelech vozů a preferencích uživatele. Níže jsme shrnuli čtyři nejčastější přístupy na základě zpětné vazby a tipů od našich uživatelů.

ZVEDÁNÍ DO VOZIDLA

Nejběžnějším způsobem je jednoduše složit zvedák Eloflex do vozidla. Většina uživatelů si vymyslí vlastní techniku v závislosti na modelu vozu a výšce kufru a také na své fyzické síle. Níže uvádíme dvě varianty, které často používá mnoho osob. Tyto metody minimálně zatěžují záda díky tomu, že při zvedání používáte svaly nohou. 

Možnost 1.
Nejlepší a nejpohodlnější metoda pro osoby normální výšky. Držte trubky předních kol a přitiskněte měkkou část vozíku k tělu, abyste ji bezpečně uchopili.

Možnost 2.
Metoda s nižším úchopem pro nižší postavy. Použijte kolečka, abyste vozík přetočili do kufru vozidla, a před zvednutím se ujistěte, že jste vypnuli motory.

NAKLÁDÁNÍ DOVNITŘ

Asi nejlepším způsobem naložení zařízení Eloflex je použití pákového efektu. Díky tomu nemusíte zvedat více než třetinu hmotnosti zařízení Eloflex. Tato technika však vyžaduje, abyste měli kombi a aby hrana kufru nebyla vyšší než 55 cm. Rovněž se spoléhá na použití zařízení proti převrácení při nakládání.

POMOCÍ NAKLÁDACÍ RAMPY

Nakládací rampa slouží jako cenný nástroj pro bezpečné naložení vozíku Eloflex do vozidla, zejména pokud je pro vás zvedání těžkých předmětů náročné. Umožňuje vyjet s vozíkem Eloflex na rampu ve složené poloze pomocí motorů vozíku. Existuje mnoho různých typů ramp: dlouhé, krátké, široké a úzké... Společnost Eloflex nabízí dva různé modely, které najdete v naší sekci příslušenství. Na obrázku níže uvádíme řešení, které nám poslal jeden z našich uživatelů a které se docela osvědčilo.

POMOCÍ JEŘÁBU

Pokud chcete pohodlnější, ale o něco nákladnější řešení, zvažte instalaci jeřábu do kufru vozidla, který usnadní nakládku systému Eloflex. To je nejlepší řešení, pokud jste na invalidním vozíku a chcete si vozík Eloflex vozit v vozidle sami. Na trhu je k dispozici řada řešení a modelů jeřábů, ale vzhledem ke kompaktní a lehké konstrukci zařízení Eloflex často postačí poměrně jednoduchý jeřáb. Doporučujeme vám, abyste se obrátili na nejbližší montážní firmu, která vám poskytne další informace a poradenství.

Slideshow Items

  • Optimalizace nabíjení

    Jak nejlépe nabíjet zařízení Eloflex? Zjistěte, jak prodloužit životnost baterií a zlepšit dojezd.

  • Vezměte si Eloflex na palubu letadla

    Invalidní vozíky Eloflex splňují všechny požadavky IATA pro leteckou dopravu. Zde najdete informace, tipy a dokumenty k letu.

  • Údržba zařízení Eloflex

    Nemusíte posílat svůj vozík Eloflex do servisu, ale dobrým způsobem, jak prodloužit životnost svého elektrického vozíku, je udržovat jej podle našich rad a pokynů.